Nová rada
čistiarenských strojov
Firbimatic

FIRBIMATIC predstavuje novú radu čistiarenských strojov na chemické čistenie odevov
spolupracujúcich s novým alternatívnym rozpúšťadlom SENSENE od firmy Safechem,
ktorá je sesterskou firmou Dow chemical company.

SENSENE
modifikovaný alkohol


Rozpúšťadlo pre profesionálne čistenie odevov s extrémne silnou čistiacou schopnosťou vďaka svojmu chemickému zloženiu môže rozpúšťať a absorbovať znečistenie tukového a aj vodného charakteru súčasne. Na základe skúšok francúzskeho inštitútu CTTN IREN odstraňovanie znečistenia rozpúšťadlom SENSENE je všeobecne lepšie ako perchlóretylénom a uhľovodíkovými rozpúšťadlami. Farebná stálosť odevov je lepšia ako pri čistení s PER alebo KWL.

Efekt zošedivenia odevov je všeobecne rovnaký ako pri čistení s PER a lepší ako pri čistení s KWL (menej zošedivenia). Stálosť molekuly SENSENE počas destilácie udržuje čistiarenský stroj čistý čo pomáha redukovať úroveň baktérií a eliminovať zápach, ktorý sa prejavuje pri čistení s KWL. Perfektné čistenie koží a kožušín, lepšie ako s PER a neporovnateľne lepšie ako s KWL. So SENSENEm sa realizuje ľahké a elegantné čistenie; textílie sa sušia rýchlejšie čistiaci cyklus je kratší; preddetašovanie je minimálne a pre malú krčivosť sa textílie ľahšie žehlia.

SENSENE – obrovský v každom zmysle (= sense)

 

sense_beauty
ZMYSEL PRE KRÁSU

SENSENE má vysokú čistiacu mohutnosť, spoľahlivo odstraňuje rozmanité škvrny na rozličných vláknach. Zamedzuje strate farby a udržuje žiarivé farby čistených textílií.

sense_nature
ZMYSEL PRE PRÍRODU

SENSENE je modifikovaný alkohol, ktorý je bioodbúrateľný má malú toxicitu pre vodné živočíchy a preto je environmentálne zodpovednou cestou pre čistenie textílií.

sense_touch
ZMYSEL PRE DOTYK

SENSENE je veľmi jemný k vláknam a spôsobuje relatívne malú krčivosť čím sa uľahčuje žehlenie. To poskytuje SENSENom čisteným textíliám vynikajúci „omak“.

sense_business
ZMYSEL PRE BIZNIS

SENSENE realizuje ľahký a elegantný proces; textílie sa sušia rýchlejšie a čistiaci cyklus je kratší. Čistiaci proces potrebuje menej energie vďaka dobrej destilácie; preddetáž je minimalizovaná a žehlenie je ľahšie, lebo textílie sú menej pokrčené. Toto všetko šetrí čas a náklady.

sense_scent
ZMYSEL PRE VÔŇU

SENSENE nezanecháva nič len príjemnú vôňu vyčisteného odevu. Stálosť molekuly udržuje váš čistiaci stroj čistý s minimálnou akumuláciou baktérií a minimálnym vývojom zápachu.